Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy warto stosować peeling handmade? Poznajmy prawdziwe oblicze!

Peeling handmade często jest wytwarzany w domu i sprzedawany na różnorodnych portalach wiele o nim się piszę, że jest wspaniały, ale czy taki jest naprawdę? Poznajmy prawdziwe oblicze peelingu! Sprawdź, sam czego można, się po nim spodziewać!

Peeling handmade — Czym właściwie jest?


Peeling handmade to nic innego jak wyrób kosmetyczny wykonany z naturalnych składników przygotowany w domu i najczęściej stosowany w określonym czasie. Często również można spotkać się z nim na różnych platformach sprzedażowych jak OLX, Vinted, czy Allegro. Jest to uznawane i często nawet kupowane przez osoby chcące zadbać o swoją cerę karnację, ale i skórę. Peeling handmade jest w dwóch wydaniach albo do ciała, albo do twarzy, często jednakże można go stosować tu i tu! Peeling ten jest wyrobem domowym często z produktów znajdujących się w domu, przykładowo peeling kawowy jest wytwarzany z fusów kawy, cytryny, oliwki dla dzieci, ale i śmietany 18 procent. Dlatego również przez jego skład, wykonanie i opakowanie jest to peeling handmade.

Peeling handmade — Koszt jego wykonania.


Często bywa tak, że te peelingi są o wiele tańsze niż te w sklepach supermarketach, czy na różnych rynkach lokalnych, nie ma co się dziwić. Nieznane wcześniej kosmetyki wykonywane w domu są zazwyczaj tańsze, ponieważ ich koszt jest również tańszy. Często liczy się, aby wykonać pojemnik o zawartości 190 ml z kosztem od 5 do 15 złotych w zależności od składu, i ile składników posiadamy w domu, jednakże kupując, wszystko do takiego peelingu możemy, spodziewać się, że wyjdzie ich znacznie więcej niż 190 ml. Dlatego też i ich ceny są niższe. Koszt wykonania peelingu handmade to koszt od 5 do 15 złotych!

Peeling handmade — Ile kosztuje?


Peeling handmade kosztuje często od 10 do 25 złotych w zależności od jego gramatury składników, estetyki wykonania i wpływ, jaki ma on wywierać, gdy się go używa. Każdy peeling handmade ma inne właściwości i dlatego również ich cena jest różnorodna na rynku.

Peeling handmade — Czas na pierwsze efekty.


Najczęściej sprzedający załączają instrukcję bądź piszą w opisie produktu sprzedawanego przez nich, że pierwsze efekty są dnia następnego. Jest to nieprawda. Niestety nic tak szybko nie działa nawet peeling handmade. Peelingi potrzebują, czasu natomiast te wykonywane w domu z naturalnych składników potrzebują, dokładnie jednego miesiąca na pierwsze efekty. Oczywiście peeling handmade oferuje o wiele lepsze efekty niż ze sklepu i to się zgadza, a jego efekty są, naprawdę ciekawe, ale warto pierw poznać jego skład, aby nie uczulić skóry!

Peeling handmade — Czy jest on wart swojej ceny?


Jak na peelingi handmade w cenach od 10 do 25 złotych za efekty, które czekają, Ciebie po pierwszym miesiącu jest, on wart swoich pieniędzy. Peelingi te są, o wiele zdrowsze na skórę a ich efekty nie wywołuje, żadna chemia, tylko dbałość o nią. Dlatego też i ceny, które obecnie są, na rynku są, adekwatne do właściwości, ale i samych efektów tego produktu.

Peeling handmade — Podsumowanie.


Używanie peelingu handmade jest, godne polecenia a jego efekty są, oszałamiające, jednakże ich czas oczekiwania mogą zniechęcać, ale warto go wypróbować! Jednakże wada jest często taka, że po prostu szybko tracą swój termin przydatności jak peeling kawowy, natomiast warto w nie inwestować pieniądze, jeżeli zależy Ci na dobrej jakości i właściwości swojej skóry!