Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Niemądre przekonania w biznesie – wierzysz w nie?

Pomimo, że mamy już 2023 rok, nadal wśród wielu ludzi pojawiają się błednę, oraz bardzo głupie przekonania w biznesie, osoby które nigdy nic nie miały wspólnego z przedsiębiorczością wypowiadają się tak jakby prowadzili swoje firmy od wielu lat, jednakże dziś omówimy kilka głupich przekonań w biznesie i wyjaśnimy dlaczego są głupie przekonania.

KAŻDY DOBRY PLAN NA BIZNES WYPALI

Ludzie myślą, że jeśli mają świetny plan na biznes to on na pewno wypali, jednak czy z pewnością tak jest?
Otóż nie, ponieważ nawet najlepszy plan potrzebuje realizacji i obmyślenia planu działania, bo sam plan – “będę sprzedawać gry komputerowe” nie jest planem działania, musimy zastanowić się komu będziemy te gry sprzedawać, w jakich cenach, jak będziemy się reklamować, jakie koszty wyniesie nas reklama, musimy wziąć pod uwagę ewentualne straty finansowe – to wszystko to właśnie plan działania, którego wielu z nas nie ma dlatego jest tak znaczący procent firm upadłych w pierwszym roku działalności.
Kolejnym brutalnym faktem jest to, że jeśli nie w pierwszym roku to w ciągu pierwszych pięciu lat upada około 90% firm.

POTRZEBA DUŻYCH PIENIĘDZY NA START

To pojęcie jest bardzo mylne i nie prawdziwe, ponieważ kiedy nie mamy pieniędzy na start musimy od absolutnego zera dojść do dużych pieniędzy, musimy użyć kreatywności, nasze działanie powinno być przemyślane, jednak jest mnóstwo firm w Polsce i na całym świecie które obecnie są dużymi firmami, bądź korporacjami, a właścieciele zaczynali z kilkoma złotymi, bądź kilkoma dolarami w kieszeni.
Dodatkowo powrzechnie uważa się, że nie powinno być wszelakich dofinansowań dla nowych – nie doświadczonych przedsiębiorców, dlaczego?
Większość z nich nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, dlatego kiedy otrzymają na przykład 40 tysięcy złotych na start jest duże prawdopodobieństwo, że stracą całe te pieniądze, zamiast tego lepiej te pieniądze powierzyć osobom które mają już kilka lat firmę i prosperuje ona bardzo dobrze, by mogli jeszcze lepiej i jeszcze szybciej się rozwijać.

SKROMNOŚĆ I POKORA POMOŻE CI ODNIEŚĆ SUKCES

Przekonanie w biznesie które słyszał chyba każdy – “skromność i pokora pomgą ci odnieść sukces” czy aby na pewno? No otóż nie do końca, ponieważ ci którzy są najbardziej znani zarabiają najwięcej, prosty przykład?
Elon Musk, Mike Tyson, Steve Jobs, Andrew Tate – każdy z nich wyróżniał się czymś przy tym będąc jednocześnie bardzo znany w swojej dziedzinie i co prawda choćby Mike Tyson wiele milionów przehulał, to właśnie najpierw te miliony zarobił, a dlaczego? Ponieważ był najlepszy w swojej dziedzinie, był pięściarzem, którego znał każdy na świecie, to samo z Elonem Muskiem – kto nie zna Tesli albo SpaceX?
Oni osiągali sukces, ponieważ nie byli skromni, mówiono o nich bardzo dużo i bardzo głośno, dlatego zaszli tak daleko w życiu i tak dużo zarobili, dlatego kiedy my chcemy zarobić dużo pamiętajmy, by nie być szarą myszką a wyróżniającym się, pewnym siebie wilkiem, który wie po co idzie.

DOBRE WYKSZTAŁCENIE = DOBRE PIENIĄDZE

Do dnia dzisiejszego, wielu rodziców, wujków itp. Powtarza, by iść na studia, by mieć jak najlepszą pracę, bez studiów nie założymy firmy – w czym pomogą nam studia w budowaniu firmy?
Czas który w większości przypadków zmarnujemy na studia możemy wykorzystać na rozwijanie firmy, poznawanie nowych ludzi, nabywanie nowych umiejętności, robić rzeczy które pozwolą nam żyć tak jak MY CHCEMY – gdy mamy jasno określony cel – chcemy prowadzić firmę, to studia w tym nam nie pomogą, a wręcz przeciwnie.